syntom_icon

O firmie

Syntom Metal Recycling Sp. z o.o

O nas

SYNTOM Metal Recycling jest częścią Grupy kapitałowej Elemental Holding S.A. – jednego z liderów recyclingu SAC, WEE, PCB i metali kolorowych w Europie. Elemental Holding jest Spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. SYNTOM jest wiodącą na polskim rynku firmą zajmującą się obrotem złomu metali kolorowych. Naszym głównym celem jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań w zakresie zagospodarowania odpadów metali.l

 Aktualnie na terenie całego kraju posiadamy sieć kilkunastu oddziałów. Dzięki doświadczonej kadrze pracowniczej złożonej z ponad 200 osób, nowoczesnym maszynom oraz flocie transportowej obsługujemy zarówno duże zakłady przemysłowe jak i małe podmioty gospodarcze oraz klientów indywidualnych. 

Naszymi odbiorcami są największe huty i odlewnie w Polsce, Europie oraz na Dalekim Wschodzie. Jako liczący się podmiot na rynku międzynarodowym jesteśmy członkiem Światowej Organizacji Recyklingu (BIR)

Profesjonalizm naszej firmy podkreśla także wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego wg norm PN – EN ISO 9001:2015 oraz PN – EN ISSO 14001:2015.

Biuro oraz centralny magazyn firmy znajdują się w Tomaszowie Mazowieckim, w centrum Polski, przy trasie ekspresowej S8 oraz w pobliżu autostrady A1, co pozwala na pełną optymalizację logistyczną.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i nawiązania korzystnej współpracy.

Działalność firmy

Świadczy usługi w oparciu o przewidziane prawem stosowne zezwolenia. Nasza firma specjalizuje się w obrocie złomem metali nieżelaznych, w szczególności: Miedzi, Mosiądzu i Brązu, Aluminium, Niklu i Stali Nierdzewnej, Cynku, Cyny, Ołowiu oraz ich stopach.

 Zagospodarowujemy także: akumulatory, silniki elektryczne, kable, katalizatory, węgliki spiekane, stal narzędziową, oraz metale nietypowe takie jak: Magnez, Molibden, Tantal, Tytan, Wolfram oraz Wanad. Złom będący przedmiotem naszego obrotu poddawany jest dokładnemu sortowaniu i oczyszczaniu. Każda wychodząca do naszych odbiorców dostawa podlega dokładnej kontroli jakości przez doświadczony i odpowiednio wykwalifikowanych personel przy użyciu specjalnych urządzeń takich jak spektrometry, dzięki czemu stale utrzymujemy najwyższą jakość oferowanego przez naszą firmę surowca.

Zaplecze techniczne

Posiadamy duży i nowoczesny park maszynowy pozwalający na szybką i profesjonalną obsługę dostawców oraz odbiorców. W naszym głównym zakładzie przerobu złomu znajdującym się w Tomaszowie Mazowieckim dysponujemy powierzchnią magazynową przekraczającą 6000 m2, utwardzonym placem zewnętrznym o powierzchni ponad 25000 m2 i infrastrukturą techniczną pozwalają na przerób i składowanie ponad 10000 ton złomu metali kolorowych. Jako uzupełnienie sieci zbierania SYNTOM posiada własne rozbudowane zaplecze logistyczne w postaci kilkudziesięciu samochodów samozaładowczych typu hakowiec oraz ponad 250 specjalistycznych kontenerów. Dysponujemy ponadto wieloma maszynami do przeładunku, sortowania, cięcia i prasowania metali.

Recykling

SYNTOM Metal Recycling to nie tylko hurtowy obrót metali kolorowych i stali, ale również recykling i przetwarzanie odpadów.

SYNTOM Metal Recycling posiada bogatą i nowoczesną bazę technologiczną zapewniającą wysokowydajny przerób złomów metali kolorowych. Linie do recyklingu składają się m.in: z rozdrabniacza o dużej wydajności, modułów Raspera, linii sortowniczych oraz wydajnych stołów wodnych, doczyszczających frakcje metalowe z pozostałych elementów niemetalicznych. Proces technologiczny i park maszynowy pozwalają uzyskać frakcje metali o bardzo wysokim stopniu czystości. 

SYNTOM Metal Recycling posiada bogatą flotę pojazdów różnego typu, które pozwalają na sprawny i bezpieczny transport odpadów na terenie całej Europy.